Agenda

Multimodaal Transport Expo 2025

TKI Dinalog als Hosting Partner van de Multimodaal Transport Expo 2025

TKI Dinalog is trots om de officiële hosting partner te zijn van de Multimodaal Transport Expo 2025! Als vooraanstaande speler in de logistieke sector werken we continu aan innovaties die het transport van goederen efficiënter, duurzamer en slimmer maken. Tijdens de expo delen we graag onze visie en expertise met bezoekers en partners.

Bezoek onze stand en ontdek de toekomst van logistiek!

Onze stand biedt de perfecte gelegenheid om meer te leren over de nieuwste ontwikkelingen in de logistiek en multimodaal transport. Daarnaast zijn we verheugd om onze Topsector Logistiek Stage te presenteren, een platform dat de sector in contact brengt met bedrijven en organisaties die de logistieke sector vooruit helpen.

Kom langs, maak kennis met onze projecten en ontdek hoe wij bijdragen aan de toekomst van multimodaal transport!

Gedurende het inhoudelijk programma komen alle modaliteiten aan bod, van binnenvaart en shortsea tot wegtransport, spoor en luchtvracht. Met maar liefst 3.500 bezoekers is het een onmisbaar evenement binnen de transport en logistieke sector. Topsector Logistiek presenteert samen met TKI Dinalog tijdens de Multimodaal Transport Expo een geheel eigen programma in het Topsector Logistiek Stage.


Multimodaal goederenvervoer in beweging – Samen sterk, efficiënt en duurzaam

9:45 – 10:15 uur

Onder leiding van Babiche van de Loo gaan Peter Preusting van IHC METALIX en studenten van de Hogeschool Rotterdam in gesprek over deze duurzame wijze van goederenvervoer via binnenvaart.

IHC METALIX kan aanzienlijke maatschappelijke winst behalen door hun inkomende goederenstromen via de binnenvaart van Oosterhout naar Kinderdijk te laten verlopen. Dit kan een besparing opleveren van 45.000 wegkilometers en minimaal 4000 ton CO2-uitstoot. Dit is niet alleen winst als het gaat om CO2 uitstoot, het is ook een plus voor de bereikbaarheid en de besparing van infrastructurele kosten van de regio.

Sprekers: Babiche van de Loo (Joint Corridors Off-Road), Peter Preusting (IHC METALIX) en studenten van de Hogeschool Rotterdam.


Autonoom wegvervoer – Ontwikkelingen en vooruitzichten in Nederland

10:30 – 11:00 uur

De ontwikkelingen in digitalisering, automatisering en energietransitie brengen uitdagingen en kansen in het multimodale goederenvervoersysteem. Wat is de stand van zaken van autonoom wegvervoer en wat zijn de vooruitzichten van autonoom wegtransport in Nederland? Wat is de interesse en wat zijn de plannen van het bedrijfsleven?

Sprekers: Jaco van Meijeren, Senior Lead Consultant Supply Chain Innovation – TNO en Bob Dodemont, Programmamanager Bereikbaarheid Port of Rotterdam


Impact van demurrage en detention kosten op de keuze van intermodaal vervoer

11:30 – 12:00 uur

De logistieke wereld is in beweging! Voor veel bedrijven, met name kleinere verladers, vormen de standaard demurrage en detention voorwaarden van rederijen een groeiend obstakel om voor intermodaal vervoer te kiezen. De keuze voor efficiënt en duurzaam vervoer, inclusief intermodale oplossingen, wordt mede gedaan op basis van demurrage en detention voorwaarden. Het vraagt om strategische inzichten en samenwerking om hier zo goed mogelijk in te kiezen

Tijdens deze inspirerende sessie gaat Kees Verweij van Buck Consultants in gesprek met Annemarie Withag-Terpstra van Inland Terminals Group en Aguinaldo Lyra van evofenedex over het efficiënt inspelen op demurrage en detention:

✅ De impact van demurrage en detention op de achterland transportkeuze
✅ Innovatieve oplossingen vanuit inland terminals om verladers te helpen
✅ Hoe bedrijven deze uitdagingen kunnen omzetten in kansen om duurzaam te vervoeren

Sprekers: Kees Verweij (Buck Consultants), Annemarie Withag-Terpstra (Inland Terminals Group) en Aguinaldo Lyra (evofenedex).


Vrachtdocumenten containerlogistiek. Ga digitaal!

13:00 – 13:30 uur

In dit Living Lab werken technologiebedrijven, terminals, verladers en transporteurs samen om logistieke en administratieve processen in de containerlogistiek op een vernieuwende manier te digitaliseren. We hebben al stappen gezet op weg naar een papierloos, efficiënt en veilig multimodaal containervervoer. Met een demo laten we onder andere zien hoe eCMR vrachtbrieven geautomatiseerd ondertekend worden; papierloos, efficiënt en veilig dus!

Sprekers: Ruud Arts samen met Hans Togtema (CEO Collect + Go) en Frank Hermans (CEO Innotractor).


Inzet binnenvaart bij laag water

14:00 – 14:30 uur

Extremen in klimaat vragen om veerkracht in de logistieke keten. Studenten van Windesheim hebben in het kader van ons project Transitioning Towards Resilient Multimodal Corridors using Digital Twinning in opdracht van For Farmers en Peterson gekeken naar het vervoer van grondstoffen met lagere waterstanden van de zeehavens naar de Twentekanalen per binnenvaart. Zij hebben uitgezocht wanneer de inzet van een groot of kleiner schip, truck en/of tussenoverslag het verstandigste is en in welke combinatie. Het resultaat bevestigt ons uitgangspunt dat kennis van resilience in de keten waardevol is.

Sprekers: Anne-Ruth Scheijgrond (Port of Twente) en Berend Lensen (Peterson Nederland).


Van ‘carrier haulage’ naar ‘carrier logistics’?

15:00 – 15:30 uur

Containerreders leggen zich in toenemende mate toe op het uitvoeren van een breed pakket van logistieke, ketenbrede dienstverlening. Naast zeetransport gaat het om op- en overslag, achterlandvervoer, forwarding, luchtvracht en zelfs last-mile logistiek. Is dit een belangrijks disruptie in de Nederlandse logistiek? Gaat de marktmacht die containerreders hebben opgebouwd ten koste van het Nederlandse logistieke bedrijfsleven? Of biedt het anderzijds juist mogelijkheden om meer gebruik te maken van binnenvaart en spoor? En: is deze ontwikkeling gerelateerd aan een toename van het eigen vervoer van verladers, zoals Lidl? Is dit eigen vervoer misschien een reactie op de toenemende macht en op de tegenvallende logistieke performance van containerreders?

Sprekers: Bart Kuipers (Erasmus UPT)


Logistiek Digitaal – Succesvol digitaliseren in de logistiek? Focus op mens en verandermanagement.

13:00 – 13:25 uur

Digitalisering is meer dan alleen ICT, techniek en data. De grootste uitdaging ligt in het meenemen van mensen in de verandering. Hoe zorg je ervoor dat digitalisering niet alleen wordt doorgevoerd, maar ook wordt omarmd door medewerkers en collega’s?

In deze workshop neemt Adviseur Digitalisering Rick Reijersen van Buuren je mee in hoe je intern iemand kunt opleiden tot Digi-Coach. Als Digi-Coach weet je hoe je je collega’s betrekt, weerstand vermindert en samenwerkt aan een succesvolle digitalisering. Dit aan de hand van een praktisch stappenplan. We bespreken tijdens de workshop het belang van een Digi-Coach in jouw bedrijf en gaan aan de slag met een casus uit de Masterclass Verandermanagement Digitalisering in de Logistiek.

Deze sessie is waardevol voor zowel directie en management als voor medewerkers die een Digi-Coach in de organisatie willen zijn.

Sprekers: Rick Reijersen van Buuren (Logistiek Digitaal).


Multimodaal goederenvervoer in beweging: Samen sterk, efficiënt en duurzaam

14:00 – 14:25 uur

TMA Logistics, Emerio en Port of Amsterdam hebben gezamenlijk een vaste spoorverbinding: de Dam2Dam-Shuttle. Deze Dam2Dam-trein maakt 3 roundtrips per week tussen de terminal van TMA Logistics in Westpoort Amsterdam en terminals van ECT Delta en RWG in Rotterdam. Miranda Volker, gaat in gesprek met Grant Pinkney van TMA Logistics over deze duurzame wijze van goederenvervoer via een trimodale verbinding: “Betrouwbaar, snel en duurzaam met fixed windows.

Sprekers: Miranda Volker (Logistic Navigators) en Grant Pinkney (TMA Logistic).


Hoe veerkrachtig is jouw organisatie?

15:00 – 15:25 uur

Corona, Suez blokkade, extreme waterstanden. Maar ook grote en langdurige werkzaamheden zoals die aan het derde spoor en het Julianakanaal. Zo maar een paar voorbeelden van verstoringen in de afgelopen 5 jaar die ervoor zorgen dat de dagdagelijkse logistieke operatie onder druk komt te staan. In deze interactieve sessie geven we meer duiding aan het soms nog abstracte begrip veerkracht, halen we graag op wat al aan voorbereiding op (on)verwachte verstoringen wordt gedaan en op welke manier. Leer daarmee van andere organisaties hoe zij daar op dit moment mee bezig zijn. Tot slot zijn we heel benieuwd naar wat er volgens jou verder nog nodig is aan kennis, tools en trainingen om hier als multimodale logistieke sector nog beter op in te kunnen spelen.

Spreker: Hans Moonen (Topsector Logistiek)


Wil jij de Multimodaal Transport Expo 2025 bezoeken? Klik op de button hierboven om je gratis aan te melden en wij zien je graag op 13 maart 2025 op het Breepark in Breda.

Geef de eerste reactie

Schrijf je in voor de nieuwsbrief

Inschrijven